Rozhodli jste se, že si chcete dát pár shybů nebo dipů a venku je příliš krásně na to, abyste byli zavřeni vevnitř? Pak je na čase vydat se za cvičením ven, ideálně do venkovní posilovny, i když i dětské hřiště může velmi dobře posloužit, protože prolézačky mají zkrátka mnoho různých využití. Pořád vás nenapadá kam si jít zacvičit? Nevadí, tenhle text vám s tím jistě pomůže.

Krom klasických venkovních posiloven a dětských prolézaček se dají k některým cvikům využít i obyčejná zábradlí či lavičky  a o tom, že některé stojany na kola se od bradel liší snad jen primární zamýšlenou funkcí ani nemluvě. Samozřejmě je dobré venkovní vybavení nejdříve důkladně zkontrolovat, než se pustíme do cvičení. U prolézaček na dětských hřištích je dobré se mrknout, zda u nich není uvedená nosnost, u starších posiloven, zábradlí a hřišť je zase dobré se podívat na jejich ukotvení popřípadě se do nich párkrát na zkoušku opřít, protože podceňovat bezpečnost se nevyplácí.

A konkrétněji?

Pokud se budeme bavit zcela obecně, pak je vždy dobré vsadit na větší park či klidovou zónu, jaké bývají u řek či jiných vodních ploch. Ale v dnešní době chytrých mobilů a slušného internetového pokrytí se není nutné nikam vydávat na blind ani se doptávat místních. Například server Streetworkout se pyšní docela solidní mapou posiloven pro Českou Republiku a Slovensko. Samozřejmě i klasické mapy od Seznamu a Googlu vám mohou pomoci, zvlášť pokud využijete funkce typu hledej v okolí, nebo lze určitý přehled o venkovních posilovnách po celém světě nabrat třeba ze serverů Calisthenics-parks a nebo Streetgyms. Samozřejmě globální sítě obvykle nejsou tak podrobné jako místní weby zaměřené na danou lokalitu. Klíčová slova v tomto případě nejsou nijak složitá, prostě zadáte název místa, kde jste, a například — street workout, venkovní posilovna nebo dětské hřiště — a dáte vyhledat.

Pokud na venkovní cvičení přeci jen není počasí, pak nezbývá než se uchýlit do vnitřní tělocvičny či posilovny. Pokud se nic podobného ve vašem okolí nevyskytuje nebo vám podobný podnik z nějakých důvodů nevyhovuje, pak stojí za zkoušku se zeptat ve škole, když se dá celá budova pronajmout na víkend na cony (anglický výraz pro setkání příznivců stejného tématu) a jiné kulturní akce, pak se jistě dá domluvit i pronájem tělocvičny. Stačí se jen osmělit a zeptat se, pokud nebudete chtít místnost využívat v době výuky neexistuje důvod, proč by vás měli odmítnout.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *